ENERGIA

Energia Avastuskeskus

Õpituba Keskkonnataju (8.a klass, 17.04.2024,  õpetaja Svetlana Todorovskaja)

Õpilastel  oli  interaktiivne  avastusmäng  „Keskkonnataju“, mille  käigus  õpilased  tutvusid  ümbritseva  keskkonna  ja loodusnähtuste  ning  nende  tajumisega. Mängu  eesmärkideks  oli  aidata  õpilasel  uurida  ümbritsevat  keskkonda  eri  külgedest  katsetamise, mängimise  ja  rühmatöö  abil.

Energia Avastuskeskus

Muuseumitund teemal „Energia jälil“ (8.b klass, 08.04.2024,  õpetaja Natalja Kotovitš)

Tänu  muuseumi  külastusele  ja  seal  peetud  õppetunnile  saavad  õpilased  nüüd  omavahel  seostada  erinevaid energialiike  ja  näha  nende vahelisi  seoseid  energia  jäävuse  seadusest  lähtudes. Lapsed  teavad, et  elu  aluseks  Maal on  Päikeselt  pärit  energia. Õpilased  tunnevad  erinevaid  energiaallikaid  ja –liike, analüüsivad   oma  igapäevast energiatarvet  ja  mõistavad  energiasäästu  olulisust. Lapsed  seostavad  enda  toitumis- ja  käitumisharjumusi  energia  jäävuse  seadusega. Programmis  kasutati  õpilasi  aktiveerivaid  praktikaid, sh  tööd  väikestes  rühmades  ja  praktilisi, kriitilist  mõtlemist  nõudvaid  uurimisülesandeid  ning  IKT  seadmeid  ja -lahendusi.

Sooja kampsuni päev Tallinna Mahtra Põhikoolis (01.02.2024, 1. – 9.klassid)

01.02.2024  toimus  meie  koolis  hubane  sooja  kampsuni  päev! Seda  päeva, mille  algatas  Belgia  Rohelise  kooli programm, korraldatakse, et  juhtida  tähelepanu  soojuse  kasutamisele  ja  säästmisele. Traditsiooniliselt  toimub  sel päeval  meie  koolis  kampsunite  kunstinäitus. Sel  aastal  kujutasid  lapsed  oma  loomingus  erinevate  riikide  rahvuslilli.

Energia Avastuskeskus

Muuseumitund teemal „Taevatuled“ (6.b klass, 03.11.2023,  õpetaja Elina Parker)

Õpilased  õppisid  tundma  äikest  kui  keerulist  atmosfäärinähtust, mille  osaks  ei  ole  ainult  välk  ja  müristamine, vaid ka  eri  tüüpi  pilved, õhuvoolud  ja  elektrilaengud. Energia  avastuskeskuse  filmis  “Taevatuled”  said  teada, kuidas välk  tekib, vaadeldi  haruldasi  haldjavälke  ja  uuriti  inimese  poolt  tekitatud  elektrilahendusi.