ENERGIA
Energia Avastuskeskus
Õpituba Keskkonnataju (8.a klass, 17.04.2024, õpetaja Svetlana Todorovskaja)
Õpilastel oli interaktiivne avastusmäng „Keskkonnataju“, mille käigus õpilased tutvusid ümbritseva keskkonna ja loodusnähtuste ning nende tajumisega. Mängu eesmärkideks oli aidata õpilasel uurida ümbritsevat keskkonda eri külgedest katsetamise, mängimise ja rühmatöö abil.
Energia Avastuskeskus
Muuseumitund teemal „Energia jälil“ (8.b klass, 08.04.2024, õpetaja Natalja Kotovitš)
Tänu muuseumi külastusele ja seal peetud õppetunnile saavad õpilased nüüd omavahel seostada erinevaid energialiike ja näha nende vahelisi seoseid energia jäävuse seadusest lähtudes. Lapsed teavad, et elu aluseks Maal on Päikeselt pärit energia. Õpilased tunnevad erinevaid energiaallikaid ja –liike, analüüsivad oma igapäevast energiatarvet ja mõistavad energiasäästu olulisust. Lapsed seostavad enda toitumis- ja käitumisharjumusi energia jäävuse seadusega. Programmis kasutati õpilasi aktiveerivaid praktikaid, sh tööd väikestes rühmades ja praktilisi, kriitilist mõtlemist nõudvaid uurimisülesandeid ning IKT seadmeid ja -lahendusi.
Sooja kampsuni päev Tallinna Mahtra Põhikoolis (01.02.2024, 1. – 9.klassid)
01.02.2024 toimus meie koolis hubane sooja kampsuni päev! Seda päeva, mille algatas Belgia Rohelise kooli programm, korraldatakse, et juhtida tähelepanu soojuse kasutamisele ja säästmisele. Traditsiooniliselt toimub sel päeval meie koolis kampsunite kunstinäitus. Sel aastal kujutasid lapsed oma loomingus erinevate riikide rahvuslilli.
Energia Avastuskeskus
Muuseumitund teemal „Taevatuled“ (6.b klass, 03.11.2023, õpetaja Elina Parker)
Õpilased õppisid tundma äikest kui keerulist atmosfäärinähtust, mille osaks ei ole ainult välk ja müristamine, vaid ka eri tüüpi pilved, õhuvoolud ja elektrilaengud. Energia avastuskeskuse filmis “Taevatuled” said teada, kuidas välk tekib, vaadeldi haruldasi haldjavälke ja uuriti inimese poolt tekitatud elektrilahendusi.