Jaanuaris saab avapaugu üle-eestiline sammuväljakutse „Toetussammud tervise heaks“

Tallinna Haridusamet kutsub kõiki huvilisi sammuväljakutsele „Toetussammud tervise heaks“, mis toimub liikumisäpis FitSphere!

Tallinna Haridusamet korraldab liikumisäpis FitSphere tervist parendava ja õpetajatele toetust avaldava sammuväljakutse „Toetussammud tervise heaks“, millest on oodatud osa võtma kõik eestimaalased. Väljakutse algab 18. jaanuaril ja kestab 25. veebruarini ning osalemine on kõigile tasuta.

Tervise Arengu Instituudi 2022. aastal 11–15-aastaste kooliõpilaste seas ellu viidud Eesti kooliõpilaste tervisekäitumise uuringust (HBSC) selgus, et viiendik 11–15-aastastest noortest on liigse kehakaaluga, lisaks valmistab muret noorte vaimne tervis. Enda heaolu hoidmiseks on spordibioloogidel lihtne sõnum: „Lihtsaim ravim on igapäevane liikumine“.

„Lihtsa ning mängulise väljakutsega soovime motiveerida noori rohkem liikuma ning soodustada igapäevase liikumisharjumuse teket. Füüsilise passiivsuse käes ei kannata aga mitte ainult koolinoored vaid probleemid süvenevad veelgi vanusega. Tervise heaks ning kogu elanikkonna liikuma motiveerimiseks algatab Tallinna Haridusamet suure üle-eestilise liikumisväljakutse, kus tublimatele on ka auhinnad“ sõnas Tallinna Haridusameti juhataja Kaarel Rundu.

Väljakutse eesmärk on märgata õpetajaid ning juhtida tähelepanu liikumisaktiivsuse olulisusele. Väljakutse lõpus selgitatakse välja kõige aktiivsemad sammujad ning tunnustatakse tublimaid koole ning klasse.

Üle-eestilist sammuväljakutset korraldab Tallinna Haridusamet koostöös liikumisäpiga FitSphere ning toetajatena motiveerivad MyFitness, Vabamu ja PROTO avastustehas.

Väljakutse on kõigile TASUTA ning toimub FitSphere äpis!

Täpsem info on leitav kodulehelt www.thefitsphere.com/toetussammud

Lisainfo:

FitSphere esindaja