SOVA chat

sova.ee

Armas koolipere

Palun tulge appi ja aidake meil lastele meelde tuletada, et muremõtteid ei pea endas kandma – sova.ee chati nõustajad kuulavad lapse ära ja annavad nõu. Käesoleval aastal on chatti pöördutud juba 2078 korral ning peamised teemad, millega lapsed pöörduvad:

• Ärevus
  • Depressioon/masendus
  • Õppimine ja vaimne kiusamine koolis

Abivajava lapse teateid oleme teinud 18 ning hädaohus oleva lapse teateid 14.

SOVA chatti pöördunud lapse tagasiside:

“Aitäh et minuga rääkisid. Sina aitasid mul mõista et ma olen ikka midagi väärt. Kui meie vestlus lõppeb siis ole rõõmus teades et sa aitasid kedagi kellel oli tõesti abi vaja. Ma loodan et inspireerid veel rohkem lapsi nagu mina. Lõpuks saan aru et minu seisund ei ole nii tõsine ku ma arvasin. Veelkord AITÄH!”

Mis on SOVA chat?

SOVA chatt on kõikidele Eestimaa lastele mõeldud vestlusplatvorm. SOVA on koht, kus 7-16-aastased lapsed saavad turvaliselt ja anonüümselt kirjutada rasketel teemadel ja küsimustes. SOVA chat on avatud igapäevaselt kell 14.00–22.00. Vahel piisab ainult ühest arutelust, et leida olukorrale lahendus. Chatis vastavad laste küsimustele professionaalsed nõustajad, kes suhtlevad lastega nii eestivene kui ka ukraina keeles.

Oleme hästi tänulikud, kui panete koolimaja infoekraanidele sova.ee video, paigaldate plakatid nähtavatesse kohtadesse ning jagate kleebiseid, mida lapsed saavad koju kaasa haarata.Sova.ee nõustajad on valmis tulema ka kooli chatist rääkima ning julgustama lapsi, et jagatud mure saab jagades väiksemaks.

Sova.ee materjalide tellimine
Aitäh, et aitate meil lapsi aidata!

Sirli Arro
SOS Lasteküla ennetustöö koordinaator